Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ul. Wieniawskiego 1, 61 — 712 Poznań teł: 61 829 - 4033, 4410
ZASADY 1 OCZEKIWANIA
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
przy wynajmie lokalu w budynku dydaktycznym AB przy ul. Szamarzewskiego 89 w Poznaniu z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gastronomicznej
- Zamawiający:
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego l , 61-712 Poznań.
- Przedmiot umowy:
- Przedmiotem umowy będzie najem pomieszczeń o łącznej powierzchni 164,70 m2 przeznaczonych na prowadzenie działalności gastronomicznej, usytuowanych w budynku dydaktycznym AB przy ul. Szamarzewskiego 89 w Poznaniu (lokal wymaga wykonania drobnego remontu).
- Wykorzystanie zespołu budynków przy ul. Szamarzewskiego 89 nie jest równomierne. W okresie od lipca do września trwa przerwa wakacyjna i w obiektach przebywają głównie pracownicy dydaktyczni, naukowi i administracja.
- Pomieszczenia, o których mowa w ust. 1 nie są wyposażone i wymagają wyposażenia na koszt Najemcy.
- Celem przetargu ofertowego jest wyłonienie osoby fizycznej lub prawnej lub jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej, prowadzącej działalność gospodarczą, w celu zawarcia umowy najmu na prowadzenie działalności gastronomicznej, polegającej na przygotowywaniu posiłków oraz świadczeniu usług cateringowych wraz z profesjonalną obsługą.
- Każdy z zainteresowanych Oferentów ma możliwość dokonania wizji lokalnej pomieszczeń po uprzednim uzgodnieniu terminu z Kierownikiem zespołu budynków dydaktycznych przy ul. Szamarzewskiego 89 p. Agnieszką Kowalską, tel. 61 829 2230, kom. 797 901 087.
III. Podstawowe oczekiwania, które należy uwzględnić w ofercie na prowadzenie działalności gastronomicznej.
Oferent zobowiązany jest do:
- Prowadzenia działalności gastronomicznej polegającej m.in. na przygotowywaniu i podaniu posiłków. Oferent zobowiązany będzie również na zlecenie Władz Uniwersytetu, do obsługi gastronomicznej uczestników zebrań, konferencji naukowych i innych uroczystości, także poza godzinami funkcjonowania lokalu.
- Oferent uprawniony będzie również do świadczenia usług gastronomicznych podmiotom zewnętrznym oraz do świadczenia usług cateringowych.
- Zlecania na własny koszt przeglądów urządzeń będących na wyposażeniu pomieszczeń.
- Dokonywania na własny koszt i we własnym zakresie zakupu mebli, sprzętów i urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności, bez prawa dochodzenia zwrotu poniesionych nakładów w czasie trwania umowy i po jej rozwiązaniu.
- Wykonywania we własnym zakresie remontów i napraw najętych pomieszczeń.
- Utrzymania na własny koszt i we własnym zakresie porządku i czystości w wynajmowanych pomieszczeniach i w ich najbliższym otoczeniu.
- Ponoszenia czynszu najmu (wraz z podatkiem od nieruchomoSci według stawcK uchwalonych przez Radę Miasta Poznania obowiązujących na terenie Miasta Poznania) i opłat za pobór energii elektrycznej, ciepłej i zimnej wody, odprowadzanie ścieków, ogrzewanie lokalu, wywóz nieczystości stałych.
- Ofertę mogą złożyć oferenci, którzy:
I . Posiadają uprawnienia do prowadzenia działalności gastronomicznej.
- Posiadają niezbędną wiedzę oraz potencjał techniczny, a także dysponują osobami zdolnymi do wykonywania usługi na terenie budynku AB przy ul. Szamarzewskiego 89.
- Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej prowadzenie działalności gastronomicznej i wyposażenie lokalu.
- Posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności gastronomicznej 3 lata.
- Posiadają aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, z rozszerzeniem o OC najemcy oraz OC z tytułu wprowadzenia produktu do obrotu (żywności) z minimalną sumą gwarancyjną 100.000,- zł.
- Wybrany oferent będzie zobowiązany do przedłożenia opłaconej polisy, przed podpisaniem umowy najmu.
- Opis sposobu przygotowania oferty i dokumenty, jakie winien dołączyć do oferty oferent w celu spełnienia ww. warunków.
- Przystępujący do przetargu zobowiązani są do:
- a) złożenia w terminie oferty zawierającej :
- nazwę i adres oferenta, aktualny odpis z właściwego rejestru sądowego albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej w zakresie działalności gastronomicznej,
- aktualne zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego, potwierdzających odpowiednio, że oferent nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
- proponowany cennik menu dla np. 30 osób,
- szczegółową informację na temat dotychczasowej działalności gastronomicznej, potwierdzoną referencjami minimum trzema referencjami w okresie ostatnich trzech lat,
- proponowany czynsz najmu (składnik 1) — stawka za 1 m2/m-c netto (przy ustalaniu czynszu najmu należy wziąć pod uwagę okres letni tj. od lipca do września, w którym ze względu na nieobecność studentów dochody będą zdecydowanie niższe).
- Wymienione wyżej dokumenty mogą być przedłożone w formie oryginału lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez oferenta.
- Oferta musi być złożona na kolejno ponumerowanych stronach, a numeracja stron musi rozpoczynać się od numeru 1, umieszczonego na pierwszej stronie oferty.
- Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania oferenta i zaciągania zobowiązań.
- Oferta musi być złożona w trwale zamkniętym opakowaniu z napisem:
Oferta na prowadzenie działalności gastronomicznej w budynku AB przy ul. Szamarzewskiego 89 w Poznaniu”.
- Oferta winna być dostarczona w zamkniętej kopercie, w terminie do 8 lipca 2024 r. do godz. 15:00 do Sekcji Administracyjno-Gospodarczej pok. nr 3,Collegium Minus, przy ul. H. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań.
- Przy ocenie oferty Zamawiający będzie brał pod uwagę:
- Wysokość czynszu najmu
- Proponowane menu i jego wycenę.
- Doświadczenie.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia przetargu bez podania przyczyny.